SHARECOMMENTMORE

UNDATED (AP) -- Here's a look at scores from around the state of Arkansas in week one of high school football playoff finals.

CLASS 7A
First Round

Game 1: Bentonville Bye



Game 2: West Memphis 43, Rogers Heritage 36



Game 3: FS Southside Bye



Game 4: Springdale Har-Ber 42, LR Central 7



Game 5: North Little Rock Bye



Game 6: Cabot 28, Bryant 21



Game 7: Fayetteville Bye



Game 8: Conway 42, Rogers 6



Quarterfinal Round


Nov. 16, 7 p.m.


Game 9: West Memphis at Bentonville



Game 10: Springdale Har-Ber at FS Southside



Game 11: Cabot at North Little Rock



Game 12: Conway at Fayetteville



Semifinal Round


Nov. 23, 7 p.m.


Game 13: Game 9 winner vs. Game 10 winner at home of highest-seeded team



Game 14: Game 11 winner vs. Game 12 winner at home of highest-seeded team



Championship


War Memorial Stadium, Little Rock


Dec. 1, 6:30 p.m.


Game 15: Game 13 winner vs. Game 14 winner




CLASS 6A


First Round



Game 1: Greenwood 56, JA Fair 14



Game 2: LR Parkview 27, Sheridan 0



Game 3: El Dorado 42, Mountain Home 16



Game 4: Searcy 49, Siloam Springs 48



Game 5: Pine Bluff 57, LR Hall 0



Game 6: Benton 53, Russellville 34



Game 7: Jonesboro 52, Texarkana 20



Game 8: Lake Hamilton 37, Marion 0




CLASS 5A


First Round



Game 1: Wynne 35, Watson Chapel 7



Game 2: Morrilton 42, Jacksonville 14



Game 3: Camden Fairview 70, Beebe 20



Game 4: Alma 21, Pulaski Mills 20



Game 5: Pulaski Academy 62, Vilonia 21



Game 6: White Hall 35, Forrest City 19



Game 7: Greenbrier 48, Sylvan Hills 21



Game 8: Batesville 54, HS Lakeside 14



CLASS 4A


First Round


Game 1: Booneville bye

Game 2: Newport 46, Farmington 40



Game 3: Mena 42, Arkadelphia 29



Game 4: Ozark 38, Hamburg 7



Game 5: Highland 49, Arkansas Baptist 8



Game 6: Dollarway 44, Jonesboro Westside 7



Game 7: Heber Springs 33, Star City 7



Game 8: Pea Ridge 42, Monticello 0



Game 9: Stuttgart bye



Game 10: Dardanelle 52, Pocahontas 14



Game 11: Warren 36, Lonoke 19



Game 12: Malvern 48, Gosnell 7



Game 13: Prairie Grove 52, Crossett 0



Game 14: Pottsville 56, Gravette 13



Game 15: Nashville 55, Maumelle 20



Game 16: Cent Ark Christian 37, Valley View 27



CLASS 3A


First Round

Game 1: Charleston bye

Game 2: Fordyce 35, Horatio 8



Game 3: Glen Rose 49, Elkins 7



Game 4: Camden Harmony Grove 40, Atkins 22



Game 5: Greenland 27, Centerpoint 20



Game 6: Osceola 26, Riverview 20



Game 7: Mayflower 42, Yellville-Summit 35



Game 8: Prescott 52, LR Episcopal 16



Game 9: McGehee bye



Game 10: Earle 44, Jessieville 22



Game 11: Harding Academy 21, Smackover 14



Game 12: Lamar 21, Hoxie 18



Game 13: Rivercrest 28, Cedarville 14



Game 14: Fountain Lake 51, Green Forest 12



Game 15: Paris 39, West Fork 7



Game 16: Barton 54, Piggott 16



CLASS 2A


First Round



Game 1: Gurdon bye



Game 2: Bearden 47, Foreman 8



Game 3: Magnet Cove 41, Westside-Johnson Co. 6



Game 4: Conway Christian 40, McCrory 32



Game 5: Poyen 18, Hackett 13



Game 6: Mineral Springs 54, England 6



Game 7: E. Poinsett Co. 52, Norphlet 14



Game 8: Carlisle 39, Mount Ida 14



Game 9: Salem bye



Game 10: Bigelow 20, Brinkley 6



Game 11: Junction City 42, Marked Tree 0



Game 12: Dierks 40, Hector 7



Game 13: Strong 35, Hazen 0



Game 14: Walnut Ridge 62, Rison 40



Game 15: Des Arc 26, Mountainburg 20



Game 16: Murfreesboro 54, Decatur 23


(Copyright 2012 The Associated Press. All rights reserved.)

SHARECOMMENTMORE